Bosch TAS 1252 – Recenzia

Biela technika Kávovary

Bosch TAS 1252 Recenzia

Bosch TAS 1252 je unikátny kapsulový kávovar značky Bosch, ktorý pomocou čítačky a čiarového kódu dokáže pripraviť kávu ako z kaviarne jedným stlačením. Toto všetko vďaka patentovanej technológii INTELLIBREW™, kedy každá kapsula má vo svojom kóde nastavené optimálne množstvo vody, teploty a dobu sparenia pre prípravu ideálneho nápoja. Aj napriek tomu , že na Heuréke nie je príliš známy mi mu dávame známku 9,4.

Bosch TAS 1252

Predstavujeme vám Bosch TAS 1252

Model Bosch TAS 1252 váži 2,74 kilogramov, pričom svojimi rozmermi 16,9 x 24,9 x 29,8 cm patrí medzi malé a kompaktné zariadenia, ktoré nebudú na kuchynskej linke alebo podobnom mieste prekážať, kávovar nie je ani svojim príkonem 1 300 Wattov žiadny žrút. Tento model pôsobí elegantne. O to viac prekvapí jeho šikovnosť a funkčnosť, ktorá však nie je podmienená užívateľskou zručnosťou a remeselným nadaním, ako to býva pri podobných nástrojoch. Prevažná väčšina komponentov je pevne spojená s prístrojom, avšak s niektorými manipulovať sa dá. Prednostne sa jedná o 0,7 litrový zásobník na vodu, ktorý – vďaka svojej kapacite – dobre slúži na prípravu niekoľkých šálok po sebe. Všetko sa však odvíja v závislosti od druhu pripravovaného kávy.

Ďalším odnimatelným prvkom je výškovo nastaviteľný a odnímateľný podstavec na šálky. Ten môže byť nastavený na strednú alebo nižšiu výškovú úroveň. Odnimatelnost je vhodná jak na prípravu kávy do menších šálok, tak aj na ľahké čistenie. Čas od času sa stáva, že sa počas manipulácie s šálkom troche tekutiny prece len vylije na stůl a samotný prístroj. Jednoducho očistite tiež umelohmotný držiak na kapsulu, ktorý možno ľahko vyberať z útrob prístroja, umyť a vrátiť na pôvodné miesto. K samotnej údržbe sa dostaneme neskôr, teraz je potrebné urobiť zoznámenie s najdôležitejším – teda použitou kávou.

Funkcie a nastavenia

Kávovar Bosh TAS 1252 je vybavený čítačom čiarkových kódov, ktorý automaticky rozpozná po vložení určitej kapsuly. Znovu teda platí, že sa nestaráte a prístroj urobí všetko pre vás. Kapslí se na trhu vyskytuje skutočne nepřeberné množstvo, od klasických kávových typov Caffe Crema Classico XL, po Jacobs Krönung Latte Macchiato, po nápoji s vôňou a chutí sušenek Oreo. Kávovar tak neuspokojí len milovníky vonných kávy, ale aj mlsné tkaničky našich detí. Ak máme zariadenie a kúpenú zásobu kapslí, môžeme vydať na prípravu samotnej kávy. Ta je veľmi jednoduchá a pohodlná. Jednoducho zapnite prístroj pomocou tlačidiel na /, naplňte zásobník na vodu, vložte do mechanizmu vybranú kapsulu, zatlačte a stlačte štart. Postranná dióda začne blikat a prístroj začne pripravovať nápoj. Príprava trvá zhruba dve minúty, ale závisí od typu použitého kávy; príprava obyčejnej kávy bez mlieka trvá cca 2 minúty, príprava kávy s mliekom trvá aj tak veľa času. Ak je výsledný čas porovnávaný s klasickou rýchlovarnou konvicí, ušetrený čas je jednoznačný, pretože je kávu úplne automatické. Po ukončení procesu jednoducho vyberajte mlynček s lahodnou tekutinou a môžete bez problémov a bez problémov konzumovat. V prípade prístroja Bosh TAS 1252 informuje o ukončení procesu vedľajšie diódy, prípadne nepríjemníci môžu odhadnúť, že kávu dokončili na základe nečinnosti prístroje, ktoré ušetria maximálne niekoľko sekúnd.

Čo sa týka používaných nádob pod vypusť kávovaru, ich voľba je čisto na vás. Pod kávovarom nie je problém použiť váš milovaný koberec, alebo si jednoducho kúpte sklenice čisto k určenému. Miesto je pod tryskou, preto nie je ničím obmedzené, čo je veľká výhoda, pretože náklady na prípravu kávy sa nezvyšujú umelo. Čas od času je však nutné aplikovat proces odvápňovania, o ktorom prístroj sám oznamuje diódou. Nejde však o odborníka a odvápnenie, ale aj technicky menej zdatná osoba – všetko prebieha automaticky v režime prístroja. Odvápnění trvá niekoľko minút, pričom všetky potrebné veci na jeho realizáciu sú súčasťou prístroja pri nadobudnutí. Dôležitý je dostatok vody a plastová náhradná kapsľa, pomocou ktorej sa čistíci proces spustí a uskutoční.

Záver

Kávovar na kapsule Bosch TAS 1252 Tassimo. Stačí len vložiť kapsulu a kávovar urobí všetko za vás. Kávovar má plnoautomatickú prípravu stlačením jedného tlačidla, LED ukazovatele vás informujú o stave kávovaru a vďaka veľkému výberu druhov káv si príde na svoje naozaj každý. Príprava ďalšieho nápoja je možná okamžite a to bez prenosu chutí a to vďaka procesu vyčistenia trysiek parou hneď po príprave každého nápoja. Veľmi ľahká je obsluha i údržba. Úspora miesta vďaka kompaktným rozmerom. Po viac než ročnom použití sme s kávovarem Bosch TAS 1252 veľmi spokojni. Prístroj beží ako hodinky, pričom sa počas jeho prevádzky nestretli s žiadnym problémom, ktorý si vyžiadal nejaké opravy. Príprava kávy je nenáročná a rýchla, pričom vyzdvihnout aj nízku obstarávaciu cenu vrátane ceny za každú kávu kávy.

Bosch TAS 1252 patrí medzi lacné a nenápadné kávovary, ktoré dokážu zaujať nielen svojou nízkou cenou, ale aj kvalitou. Za tisíc korun si pochutnáte na dobrú a voňavú kávu s nádhernou a plnou pennou. Počítat musíte s mierne hlučnějším prevádzkou.

Výhody

jednoduchá obsluha
ľahká obsluha
primeraná cena
rychla výroba, káva a je výborná a plná peny
možnost velkého výberu kapsúl
malé rozmery
výškovo nastavitelný a odnimatelný podstavec na šálky
jednoduché čistenie a údržba

Nevýhody

trochu drahé kapsuly
z jednej kapsuly sa urobí málo kávy
trochu hlučnejší
plast nachylnejší na poškrabanie

Stručný popis

Tassimo espresso kompaktné, plnoautomatická príprava, LED panel intuitívny, príkon 1300 W, tlak 3,3 bar, odnímateľná nádoba na kávu 0,7 l, tiché otváranie sparovacej hlavy, automatické vypnutie, bezpečnostná poistka, rozmanitá ponuka teplých nápojov, espresso, caffe crema, cappuccino, latte macchiato, horúca čokoláda a čaj

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.