Honor 7x – Recenzia

Honor 7x Recenzia

Honor 7x Recenzia. Honor 7X je zaujímavý smartfón. Je dobre vyrobený, má skvelý dizajn, úžasný displej a skvelý snímač odtlačkov prstov. Honor 7X má veľký, jasný a detailný 18:9 displej, naozaj solídny fotoaparát (len škoda, že bez optickej stabilizácie), dosť dobrú batériu a kovové, dobre vyrobené a elegantné telo.

Honor 7X je označovaný mnohými ľuďmi ako najlepší Android smartphone v tejto cenovej relácii , ktorý si môžete kúpiť a my nemôžeme nesúhlasiť. Honor 7X je zaujímavý smartfón. Je dobre vyrobený, má skvelý dizajn, úžasný displej a skvelý snímač odtlačkov prstov. Za túto cenu je Honor 7X skvelý telefón.

Honor-7X - Hodnotenie

Výhody

dobrá výdrž batérie
skvelý snímač odtlačkov prstov
dobrý fotoaparát
veľký a detailný displej s pomerom strán 18:9
rýchly systém
microSD karta
relatívne presné farby a vysoký kontrast
tenký dizajn, vysoký pomer displeja k telu
rýchla čítačka odtlačkov prstov
dobrá cena
skvelý displej
prvotriedny dizajn

 

Nevýhody

rozdiel vo výkone CPU a GPU oproti Honor 6X je minimálny
zjavný pokles jasu, ak nie ste nasmerovaný priamo na obrazovku
žiadny USB typu C
jednopásmové Wi-Fi (iba 2,4 GHz)
nemá rýchle nabíjanie
starší Android
starší USB micro port namiesto USB-C
žiadne nahrávanie videozáznamov v režime 4K UHD (len v režime Full HD)
pomalá odozva obrazovky
microUSB pôsobí zastarane
pomalé nabíjanie
výkon

 

Tip . Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch ( Heuréka.sk )

 

 Top ponuka 

 Alza.sk – 307,98 €

 

Honor 7x – Recenzia Podrobnosti

Honor 7x Dizajn

Honor 7X ponúka čiastočne bezrámečkový dizajn s pretiahnutým Full HD 18: 9 displejom na uhlopriečke 5,93 palca. Telo je vyrobené z kovu a dizajnovo najviac pripomína Honor 8 Pro. Nebyť dvojice objektívov duálneho hlavného fotoaparátu umiestnených horizontálne vedľa seba, dala by sa novinka ľahko zameniť s nedávno uvedenou verziou Huawei Mate 10 Lite. Rozlíšenie zadného duálneho fotoaparátu je 16 + 2 Mpx (farebný a čiernobiely senzor). V porovnaní s Mate 10 Lite nie je selfie kamera tiež duálny, ale iba jednoduchá s rozlíšením 8 Mpx.

Vo výbave smartphonu Honor 7X nájdeme osemjadrový procesor Kirin 659, ktorý dopĺňajú 4 GB RAM pamäte. Pre ukladanie dát je k dispozícii 32/64/128 GB priestoru, plus miesto na microSD karte, ktorá môže mať veľkosť až 256 GB. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat s firemnou nadstavbou EMUI 5.1. O výdrž sa postará 3340 mAh batéria, avšak nemá obojstranné a dnes už štandardný konektor USB-C, ale ešte starý microUSB.

Vďaka menším rámečkom a to nad aj pod displejom, alebo pomeru strán 18: 9 (teda 2: 1) by sa mal stále pomerne dobre držať v jednej ruke.

Honor 7X – Pomer strán – Uhlopriečka – Displej

Najvačšou zmenou tohto telefónu je uhlopriečka ktorá sa zvýšila na 5,93 ako aj rozlíšenie na 2 160 × 1 080 pixelov. Pomer displeja je tak 18:9 namiesto 16:9. Týmto by sa malo zabezpečiť lepšie sledovanie videa. Ešte dodňame , že panel obopínajú tenučké rámčeky.  Zjavný pokles jasu nastane , ak nie ste nasmerovaný priamo na obrazovku.  Aj napriek tomu má tento telefón relatívne presné farby a vysoký kontrast.

Honor 7X – Fotoaparát

Rozlíšene na prednej kamere je 8 Mpx a na zadnej je 16 Mpx. Možete si zahrať aj s hlbkou ostrosti pretože , je prítomný farebný aj čiernobiely 2Mpx senzor. V ľavom rohu nájdete vedľa seba zadné šošovky. Pod nimi sa nachádza čítačka na odtlačky prstov , ktorá je naozaj veľmi rýchla , za čo ju chválime . Honor 7X má veľký, jasný a detailný 18:9 displej, naozaj solídny fotoaparát (len škoda, že bez optickej stabilizácie), Na vysoko kontrastnom svetle získate naozaj ostré a živé 16MP obrázky. Pozor však. Fotoaparát sa pri slabom osvetlení stáva veľmi nestabilný.

Honor 7X – Výkon – Kapacita

Musíme konštatovať , že výkon a kapacita tohto telefónu sa oproti staršiemu modelu zvýšila. O čom sa zaslúžila čipová súprava triedy Kirin 659 s taktom 2,35 GHz. Vačšia je aj kapacita a operačnej pamäte RAM a to 4 GB. Čo pomože určite k lepšej a plynulejšej práci s aplikáciami . Máte výber si vybrať nielen 32 GB ale aj verzie 64 GB a 128 GB.

Honor 7X – Proceror – Systém – Pamäť

Vnútri telefónu je čipset HiSilicon Kirin 659, postavený na ôsmich procesorových jadrách Cortex-A53, pričom dve sú taktovaný na 2,36 GHz, ďalšie dve na 1,7 GHz. Čipsetu sú k ruke 4 GB RAM, .Pamäť je možné ďalej rozšíriť pamäťovou kartou, ktorú možno v prípade potreby vymeniť za sekundárne SIM. Akumulátor v telefóne disponuje kapacitou 3 340 mAh, k jeho dobíjanie slúži USB-C konektor a technológie rýchleho dobíjania supercharge. Operačným systémom je Android 7.1.1 Nougat . Nemá USB-C; žiadne rýchle nabíjanie

Honor 7X – Batéria

Nič nové sa však neudialo s navýšením kapacity. Akumulátor na stále kapacitu 3 340 mAh. To , ale nemá negatívny vplyv na výdž batérie. Výrobca tvrdí , že bude mať lepšiu optimalizáciu a úspornejší procesor.   Podľa našich skúseností má naozaj dobrú výdrž batérie.  Śkoda len , že nemá rýchle nabíjanie.

Honor 7X – Varianty – Aktualizácie

Tento moderný telefón Honor 7X má operačný systém Android 7.0 Nougat s grafickým kabátikom EMUI 5.1. Možnosť aktualizácie na novšiu verziu systému Android 8 Oreo výrobca zatiaľ nepotvrdil, je však pravdepodobná. Tieto telefóny sa predávajú bielo-zlatej, sivo-čiernej a čierno-modrej farbe.

Honor 7X verzus Honor 6X

Novší model Honor 7X ponúka väčiu 6,93-palcovú uhlopriečku displeja a „modernejší“ pomer strán 18:9. Aj vďaka tomu sa rozlíšenie obrazovky zvýšilo na 2 160 × 1 080 px.

 

Tip –  Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch ( Heuréka.sk )

 

 Top ponuka 

 Alza.sk – 307,98 €