Kärcher SE 4001 – Recenzia

Biela technika Tepovače

Kärcher SE 4001 Recenzia

Kärcher SE 4001 je tepovač – extraktor a má rôzne využitie. Používa sa na čistenie kobercov, rohožiek, schodov s kobercovými povrchmi, čalúnenia, PVC, linolea, prírodného kameňa, keramickej dlažby, prestavby, alebo na čistenie auta.

Kärcher SE 4001

Predstavujeme vám Kärcher SE 4001

Viacúčelový vysávač – extraktor Kärcher SE 4001 je profesionálny pomocník vo vašej domácnosti. Disponuje odkladacím priestorom na malé diely a hubicou na čalúnenie. Jeho univerzálnosť vás prekvapí. Zvládne ľahko čistenie podláh s kobercami, ako aj schody s kobercami, čalúnenie, PVC, linoleum, prírodný kameň, keramické dlaždice, ale využijete ho aj pri čistení automobilu. Tento vysávač vám zaručuje optimálne hĺbkové čistenie nielen podláh, kobercov, ale aj čalúnených plôch.

Prístroj má odnímateľnú a voči nárazom odolnú nádrž na čistú vodu, ktorá môže byť umiestnená zavesením na nárazníkovej lište. Použitím manuálnej regulácie sania už nie je potrebné zohýnanie. Špeciálne odkladanie príslušenstva a ergonomická rukoväť s funkciou zatvárania umožňuje zjednodušenú manipuláciu. Viacúčelový vysávač Kärcher 3 v 1 obsahuje nadstavce na suché a mokré čistenie kobercov a podlahy. Ak chcete ušetriť drahé čistenie kobercov odborníkom, tento vysávač je tou správnou voľbou pre vás.

Možnosti využitia

S tepovačom Kärcher sa nemusíte obmedzovať na čistenie kobercových podláh ako na klasickom vysávači. Môže ho použiť aj na tepovanie čalúnenia, čalúneného nábytku alebo autosedačiek. Môžete tiež jednoducho vyčistiť schody po kobercových dlažbách, kde sa pomocou príloh dostanete do každého rohu. Vysávač je vhodný aj na čistenie matracov, ktoré sa v domácich podmienkach inak ťažko čistia. Môžete tiež použiť vysávač na čistenie tvrdých podláh, ako sú dlaždice, kameň alebo linoleum.

Oblasti aplikácie

Kärcher SE 4001 je aplikovaný výrobcom hlavne ako čistič kobercov, ale čistí všetky nasledujúce podlahy:

Kobercové podlahy
Čalúnený nábytok
Tvrdé podlahy
Schody s kobercovými obložením
Matrace
Textilné obklady stien
Autosedačky

Kärcher presne neuvádza, pre aké tvrdé podlahy je vhodný Kärcher SE 4001. Čistenie dlaždíc určite nie je problém, ale ak chcete pravidelne používať zariadenie pre citlivé parkety alebo laminátové podlahy, v tom prípade sú k dispozícii lepšie alternatívy.

Veľkou výhodou tohto vysávača Kärcher je oddelený priestor pre čistú a znečistenú vodu. Na čistenie povrchu sa tak používa len čistá voda, použitá znečistená voda sa zhromažďuje samostatne. Na rozdiel od bežného čistenia s handrou a vedrom sa znečistená voda vôbec neprichádza do styku s čistou vodou. Tým sa dosiahne veľmi účinné čistenie povrchov s minimálnym úsilím.

Ovládanie

Suché vysávanie pomocou vysávača Kärcher SE 4001 je veľmi jednoduché a funguje ako u klasického vysávača. To však znamená, že nie je možné bez vreckové vysávanie. Vzhľadom na skutočnosť, že zodpovedajúce papierové vrecká sú drahé ako obyčajné vrecká do vysávača, vznikajú nám vyššie náklady. Okrem toho nás samozrejme trápi hygiena a pohodlie. Takže tento model nie je 1:1 náhradou za bežný vysávač.

Na druhej strane Kärcher SE 4001 jasne ukazuje, aká je jeho sila pri mokrom vysávaní. Kärcher poukazuje na to, že najprv by hrubé nečistoty mali byť vysaté nasucho pred mokrým odsávaním. V porovnaní s inými zariadeniami, ktoré to robia v jednom procese, je to bohužiaľ malá nevýhoda.

Koberce a čalúnenia čistí veľmi dobre a zanechá nízku vlhkosť. Tvrdé podlahy nie sú jeho špecialitou a je zrejmé prečo ho spoločnosť Kärcher nereklamuje na čistenie tvrdých podláh. Odnímateľná a priesvitná nádrž na vodu umožňuje jednoduché sledovanie hladiny vody a jej jednoduché naplnenie.

Komplexná nádrž na 4l vody je dostatočná na čistenie približne 20m² kobercovej podlahy. Slabou stránkou je utesnenie krytu. Mnohí používatelia sa sťažujú, že po určitom čase netesní a prepúšťa znečistenú vodu. Zdá sa, že materiál a spracovanie nie je také kvalitné ako je to v prípade lacnejších zariadení.

Po použití musí byť zariadenie vždy vyčistené, aby sa zabránilo baktériám, hubám a pachom. Na tento účel sa príslušné časti jednoducho prepláchnu alebo vymyjú a potom sa pred opätovným vložením dobre vysušia.

Príslušenstvo

K tepovaču je dodávaná nástreková hadica s rukoväťou a nástreková nasávacia rúrka. Na čistenie tvrdých povrchov sa používa odsávacia hubica so špeciálnym nádstavcom. Vysávač má tiež hubicu na vysávanie podlahy, ako aj nádstavec ma čistenie spár. Súčasťou balenia je aj odkladacia priehradka pre malé časti, ktorá umožňuje mať všetko pokope. Pohodlné držanie hadíce zaisťuje ergonomická rukoväť, ktorá vám umožní pohodlne pracovať so zariadením a ľahko pracovať. Špeciálny úložný priestor pre príslušenstvo tiež prispieva k ľahkej manipulácii. Vďaka tomuto priestoru môžete ľahko nájsť všetky príslušenstvo a už nikdy nebudete musieť hľadať. S vhodným príslušenstvom je Kärcher SE 4001 ideálny aj na čistenie automobilov. Či už ide o autosedačky alebo podlahové rohože, veľmi dobre čistí všetky textilné poťahy v aute.

Záver

Ak hľadáte čistič na mokré aj suché vysávanie a tepovanie s výborným výkonom, množstvom funkcií s ľahkou obsluhou je Kärcher SE 4001 skvelou voľbou. Mokro – suchý vysávač kombinovaný s tepovacím prístrojom dosahuje veľmi dobré výsledky čistenia na všetkých plochách, ktoré sa pomocou novovyvinutej technológie trysiek mohli ešte zlepšiť. Pomocou týchto špeciálnych trysiek je umožnené čistenie do hĺbky vlákien a vzniknutým vákuom sú čistené plochy opäť schodné až o 50% rýchlejšie, ako u konkurencie.

Kärcher SE 4001 je lacnejší efektívny vysávač, ktorý dokáže čistiť nielen koberce, ale aj tvrdé podlahy a čalúnenie. Najlacnejší Kärcher však nepresvedčuje vo všetkých oblastiach. Kärcher SE 4001 je dobrý stroj , najmä pokiaľ ide o čistenie kobercov, čalúneného nábytku alebo automobilového textilu. Žiaľ, pri čistení tvrdých podláh nemôže vyhrať, na trhu sú jasne lepšie alternatívy. Spracovanie a kvalita materiálu nie je veľmi vysoká a je prijateľná len z dôvodu pomerne nízkej ceny.

Výhody

dobré výsledky pri čistení kobercov a čalúnenia
príslušenstvo na zariadení
relatívne tichý
výborný na tepovanie kobercov a sedačiek
dobrý saci vykon
lepšia cena ako 4002 aj s dokupenim tepovacej hubice
jednoduchý a cenove výhodný prístroj pre domácnosť.
možnost suchého mokrého vysávánía a tepovania
vysavanie aj do sáčkov
kvalitní tepovač za dobrú cenu
jednoduchá údržba

Nevýhody

žiadne automatické prevíjanie kábla
malá nádrž na znečistenú vodu
trochu hlučnejší
rychlo sa naplni nadržka, treba často doplnat čistu vodu a vylievat špinavú
zbytočná dlhá hubica keď sa nasadí hubica na čalunenie
mohla byť dlhšia sacia hadica
plastové prevedenie
hubica na čalúnenie sa musí dokúpiť zvlášť

Technické údaje

Vákuum (/kPa) 210 / 21
Prietok vzduchu (l/s) 70
Nádrž na čistú/špinavú vodu (l) 4 / 4
Príkon turbína/čerpadlo (W) 1400 / 40
Objem nástreku 1
Tlak nástreku (bar) 1
Pracovná šírka (mm) 230
Druh prúdu (V) 220 / 240 / 50 / 60
Hmotnosť bez príslušenstva (kg) 7,8
Rozmery (d x š x v) (mm) 441 x 386 x 480

Výbava

Hadica na tepovanie a extrakciu s držadlom, 2 m, 35 mm
Trubice na tepovanie a extrakciu, 2, 0.5 m, 35 mm
Tepovacia hubica s násadou na tvrdé plochy
Štrbinová hubica
Hubica na čalúnenie
Papierové filtračné vrecko, 1
Penový filter
Čistič kobercov RM 519 (100 ml)
Nárazník
Pohodlné držadlo 3 v 1
Odkladanie príslušenstva na stroji
Odkladacia plocha pre malé diely

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.