Kärcher WD 3 – Recenzia

Biela technika Vysávače

Kärcher WD 3 – Recenzia

Značka Karcher je známa pre výrobu kvalitných a odolných domácich nástrojov a Kärcher WD 3 je ďalším skvelým príkladom. Či už potrebujete odstrániť prebytočnú vlhkosť z koberca, čisté sutiny zo stavebných prác alebo vyfukovať prach zo zadných radiátorov, robí vynikajúcu prácu. Vysávač ma pekný dizajn. Ľahko sa s ním manipuluje, pri prechádzaní izbou s vami doslova pláva po podlahe, vysáva jemný aj hrubý prach,omietku,psie chlpy, a aj keď je trošku hlučný, nevadí, ale plní účel na jednotku. Kvalitná vysávač do garáže ale i do domácnosti. Splna všetko čo by človek v domácich podmienkach od neho očakával. Ak nepouživate mokrá vásavanie,sáčky si kupite skoro všade za rozumnú cenu.

Vysávač je možné použiť na mokré , ale a suché vysavanie. Vysávač má vysoký sací výkon s primeranou kapacitou a nezaberá vela miesta. Poradil si so všetkým čo v dielni možete nájst ako piliny ,kovová stružliny,prach ako aj kamienky či dokonca odsavanie hoblin z hoblovačky cez redukciu. Taktiež koliecka vysávača prejdé lahúčkopo hrbolatom povrchu. Odkladací priestor na hadicu je tiez super.

Pohybuje sa príliš ľahko ale kolieska sa stávajú nestabilnými na prekážkach, čo je škoda, pretože to by malo byť jednoduché riešenie. Filtračné vrecko sa môže oddeliť, pretože je len voľne zaistené. Ďalšou otázkou je, že filter musí po vyčistení rozliatia kvapaliny vyschnúť predtým, ako sa môže použiť na suché vysávanie. Ak budete pravidelne prepínať medzi mokrým a suchým vysávaním, budete musieť zakúpiť druhý filter. Pre každodenné čistenie je však oveľa pohodlnejšie riešiť suché alebo mokré vysávanie samostatným filtrom.

Kärcher-WD-3
Kärcher-WD-3 – Hodnotenie

Celkovo je Kärcher WD 3 vysávač odporúčaný napriek niektorým nedostatkom Jeho silný sací výkon a široké možnosti využitia robia ho veľmi dobrým čistiacim strojom. Veľmi dobrý pomer – cena výkon.

Výhody

vynikajúci sací výkon
vysaje kvalitne každé miesto na podlahe
vhodný do bytu,domu aj okolo domu či do dielne
možnost suchého aj mokrého vysávania
je ľahký na prenášanie
široké použitie
veľká kapacita
5ks originálnych sáčkov od 8.50€
odkladanie hlavnej hadice a príslušenstva rovno na tele vysávača
veľkosť 17L presne pre domácu dielňu
kvalita Karcher a dostupnosť príslušenstva, náhradných dielov
bezkonkurečný pomer cena/vykon

Nevýhody

krátky kábel
cez prahy v dome treba prenášať, pretože je dosť labilný
menšia nádoba takže je potrebné často čistit filter
pred použitím pri mokrom vysávaní úniku je potrebné filter vysušiť alebo dať nový
možno trochu hlučný
kábel nemá funkciu samonavíjania
lacný plast
je tam len základná hlavica. Chýba širšia výbava vysávacích hadíc a je k tomu len jeden filter.
chybajáci regulator vykonu

 

Tip – Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch – Heuréka.sk 

 

Kärcher WD 3 – Recenzia podrobnosti

Energeticky úsporný, multifunkčný vysávač s extrémne vysokým sacím výkonom z modelového radu Kärcher WD 3. Vďaka plastovej nádrži s objemom 17 litrov sa perfektne hodí pre mokré aj suché vysávanie. Za zmienku stojí tiež 2 metre dlhá sacia hadica a 4 metre dlhý prívodný kábel. Funkcia vyfukovania vám príde vhod všade tam, kde vysávanie nie je vhodné. Napríklad pri odfukovaní napadaného lístia z verandy alebo parkoviska. Hodí sa samozrejme aj na vysávanie v garáži, dielni, v domácnosti a všade inde. Nová podlahová hubica dopomáha k maximálnemu pracovnému pohodliu a poskytuje vám vyššiu flexibilitu pri vysávaní. To zároveň zaručuje najlepšie výsledky pri čistení. V neposlednom rade oceníte jednoduchú výmenu vzduchového filtra a komfortné patentované držadlo.

Vďaka svojmu kompaktnému dizajnu a všestrannému zoznamu funkcií, Karcker WD3 P určite vyzerá ako vysokokvalitný mokrý a suchý vysávač. Zistili sme, že je to výkonný model s pôsobivým výkonom – ale aj napriek tomu sme zistili niekoľkých chýb.

Kärcher WD 3 – Vzhľad a dizajn

Kärcher WD 3 je okamžite rozpoznateľný ako vysávač Karcher. Výrazná žltá a čierna farebná schéma nemusí byť najatraktívnejšia, ale vyzerá to profesionálne a je vhodná pre malé pracoviská spolu s domami. Má tiež pevnú konštrukčnú kvalitu , aj keď posobí plastovým dojmom.

Je to mokrý a suchý vysávač ktorý používa filtračné vrecká, ktoré sú vyrobené z vysoko výkonného dvojvrstvového papiera pre extra pevnosť. Sú pomerne lacné, ale niekedy sa uvoľňujú vo vákuovom tele, pretože nemôžu byť bezpečne pripevnené. Rozmery tohto vysávača výška 50 cm . hlbka 38,8 a šírka 34 cm. Je ľahko skladovatelní . Napriek relatívne kompaktnému dizajnu pre mokré a suché vysávanie má Kärcher WD 3 17-litrovú nádobu. To poskytuje dostatok miesta pre špini , sutiny, úlomky a kvapaliny. Problém s vysokým, ale tenkým dizajnom spočíva v tom, že WD3 P je relatívne ľahko naklonený. Toto nie je problém, ak musíte byť opatrní, ale je potrebné mať to na pamäti.

Pri hmostnosti 5,8 kg to nie je najľahši vysávač na trhu, ale ani napriek tomu nie je príliš ťažký. K dispozícii je ergonomický držiak na prenášanie spolu s kolesami, ktorý vám pomôže presunúť vysávač okolo domu. Nevýhodou kolies je to, že nemajú brzdu. Ďalším nedostatkom je dĺžka kábla. Zatiaľ čo 5 metrový kábel môže byť vhodný na použitie v interiéri, mnohí ľudia budú chcieť používať KD3 P na príjazdových cestách a vonku. Toto nie je možné bez predlžovacieho kábla.

Nie sú to až také zlé správy. Jedným z najlepších prvkov modelu Kärcher WD 3 je, že pomocou rovnakého filtra môžete nasávať suché nečistoty a kvapalné škvrny. Mnoho mokrých a suchých vysávačov má samostatné filtre pre dve úlohy, čo je menej výhodné a časovo náročnejšie. Stále musíte prepínať hadicové zásuvky, ale je to oveľa jednoduchšie ako meniť filter.

Jeden filter má za následok ďalší problém: po namočení filtra musíte počkať, kým sa filter uschne pred použitím na suchom nečistote. Je dobré ísť zo suchého na mokrý, ale nemôžete ísť naopak bez toho, aby ste nechali čas filtra vysušiť. Je tu možnosť zakúpiť nový filter a prepnúť ho. Bonusom je, že Karcher má povesť spoľahlivosti. Ak hľadáte mokrý a suchý vysávač, ktorý dlho vydrží a je spoľahlivý tak , je to skvelá voľba.

Kärcher WD 3 . Sací výkon – Výkon

Ako očakávate od mokrého a suchého vysávača s výkonným motorom s výkonom 1000 W, tak Kärcher WD 3 naozaj poskytuje vynikajúci sací výkon. Je to taktiež odolný model, ktorý dokáže vydržať prakticky všetko, takže je skvelý pre sutiny a iné náročné práce. Mokré a suché vysávače nie sú zahrnuté nariadeniami EÚ týkajúcimi sa výkonu, ktoré obmedzujú maximálny príkon na 900 W. Napriek tomu, že nie je viazaný predpismi, Karcher urobil všetko preto, aby zvýšil energetickú účinnosť modelu Kärcher WD 3 a tvrdi, že poskytuje sací výkon motora s výkonom 1400 W. Sme stále skeptickí z týchto tvrdení, ale nie je pochýb o tom, že Karcher poskytuje veľkú sací výkon pre väčšinu úloh.

Účinnosť čistenia nie je len o sacom výkone – aj podlaha zohráva dôležitú úlohu. Karcher prepracoval svoju podlahovú hubicu pre Kärcher WD 3, aby sa uistil, že robí dobrú prácu na mokrom aj suchom povrchu. Je tiež schopný odstrániť jemný prach spolu s väčšími nečistotami.

K podlahovej hubici sú tiež dve vložky. Prvým je vložka na kefu, ktorá sa používa predovšetkým na suché vysávanie. Druhou je gumová vložka na úlohy mokrého čistenia. Problém s vložkou kefy je, že môže byť ťažké posunúť podlahu na koberec. Je to spôsobené silným odsávaním. Zatiaľ čo má extra odsávanie dobrú vec, chceme, aby existoval spôsob, ako nastaviť sací výkon – najmä na hrubé koberce.

Takisto dobre vykonáva skvelú prácu pri čistení vody na kobercoch, tvrdých podlahách alebo dokonca vonku. Rozsypanie kvapalín je rýchlo nasávané, takže Karcher je skvelým nástrojom na to, aby ste sa okolo domu dostali.

Napriek silnému čisteniu je Karcher ďaleko od najhlasnejšieho vysávača na trhu. Pri hodnote šumu 75dB to určite nie je ticho, ale napriek tomu je to prijateľné.

Okrem zodsávania kvapalín môže byť Kärcher WD 3 použitý na vyčistemie drezov. Je tu tiež možnosť synchronizácie vákua s elektrickým náradím, ako je zariadenie vyrobené spoločnosťou DeWalt, aby ste ho mohli použiť ako extraktor pilín.

Kärcher WD 3 – Príslušenstvo

Karcher WD3 je dodávaný s dvojmetrovou hadicou . Má priemer 35 mm. Okrem hadice Karcher takisto má aj dve sacie trubice s priemerom 0,5 metra, ktoré slúžia na dodatočné predĺženie. Okrem hlavice na podlahy je jediným ďalším nástrojom štrbinová dýza. Tá je užitočná pre vstup do nepríjemných miest.   Môžete tiež odstrániť rukoväť z hadice priamo na väčšiu kontrolu. Rovnako ako u väčšiny vysávačov má Kärcher WD 3 palubný kábel pre ukladanie príslušenstva. To znižuje pravdepodobnosť straty príslušenstva. Jedna vec, ktorú treba poznamenať, je, že Karcher predáva rad doplnkov pre Kärcher WD 3 . Patrí k nim nástroj pre vysávanie do auta, tvrdá kefka na štetiny (pre tvrdohlavú špinu) a extra predĺžené rúrky.

Nová sacia hadica a – aby sme nezabudli – novo vyvinutá klipová podlahová hubica so zmiešanými štetinami rozhodne prispievajú k optimálnemu zberu špiny a starajú sa o čistotu. Bez problémov odnímateľná rúčka umožňuje umiestnenie príslušenstva priamo na sacej hadici. Pri prestávke v práci je možné saciu trubicu a podlahovú hubicu dočasne založiť do držiaka. Extra vlastnosti navyše, ako funkcia ofukovanie, uzáver „Pull & Push“, ergonomicky tvarovaná rúčka a maximálne praktický držiak kábla a príslušenstva robia z práce s WD 3 potešenie.

Kärcher WD 3 – Funkcie

Už sme spomenuli niekoľko problémov s použiteľnosťou Kärcher WD 3 , ale má aj niektoré užitočné funkcie. Príkladom je systém „parkovania“. Ak chcete urobiť prestávku, môžete dočasne uložiť podlahovú hlavu a rúrku bez toho, aby spadla.

Ďalším prvkom Karcher WD3 je funkcia ventilátora. Ak vysávač nedokáže vysať tvrdé nečistoty z kobercov alebo tesných priestorov, môže to byť užitočný nástroj. Je to obzvlášť užitočné pri pokuse o čistenie za radiátormi. Môžete ho použiť aj vonku, aj keď odporúčame správne záhradný vysávač na čistenie listov.

Kärcher WD 3 – Filtrácia

Model Kärcher WD 3 je vybavený odnímateľným patrónovým filterom Ako sme už uviedli, toto vám umožňuje pohodlné vysávanie suchej a mokrej špiny – úplne bez výmeny filtra.

Karcher má silný sací výkon, takže filtre majú tendenciu zanášať pomerne rýchlo. Na rozdiel od vysávačov s cyklónovými účinkami to výrazne znižuje sací výkon. Uistite sa, že filtre pravidelne čistite, aby ste udržali silné nasávanie.

Kärcher WD 3 – Cena

S cenou od 60 eur , Karcher WD3 P poskytuje vynikajúcu hodnotu za peniaze. Nie je to dokonalé, ale silný sací výkon a všestranný využite znamenajú, že určite stojí za cenu.

Spoločnosť Karcher ponúka samozrejme tiež 2-ročnú záruku na zariadenie Kärcher WD 3. To poskytuje mimoriadny pokoj a ukazuje, že spoločnosť má dôveru vo svoj produkt

Kärcher WD 3 – Recenzie zákazníkov

Vysavac som si vybral pre moznost pouzivat ho ako na mokre tak aj suche vysavanie.Vysoky saci vykon s primeranou kapacitou nezabera vela miesta.Poradil si so vsetkym co v dielni mozte najst ako piliny ,kovove struzliny,prach ako aj kamienky.Pouzil som ho ako nudzove odsavanie hoblin z hoblovacky cez redukciu.Stihal no rychlo sa plnil,co je pochopitelne.Filter sa trochu zanasal . Primarne pre mna bolo ze stihal.

Zatial maximalna spokojnost. Jedine minus je trosku kratky kabel a dost labilne plastove uchytenie. Niekedy sa stava, ze pri prenose sa mi rozpoji. Tach sania velmi dobry…

Ja som s vysavacom spokojna. Nevadi mi ani jeho hlucnost, kratsi kabel a ani chybajuci regulator vykonu. Pre mna je dolezity saci vykon, moznost sucheho aj mokreho vysavania, vysavanie hrubych necistot a cisty filter. Bola som prekvapena ze pri pouziti sacku, ktory je naozaj objemny. Vysavala som spinu na zahrade, chodniku, hmyz atd. , vnutro vysavacu bolo ciste. Sacok sa vyhodil, vymenil, parada. Taktiez koliecka vysavacu prejdu lahucko aj po hrbolatom povrchu. Odkladaci priestor na hadicu je tiez super.

S vysavačem jsem maximálně spokojený. Používám ho na vysávání v dílně a na vysávání auta. Vysavač má dostatečný výkon a je i celkem lehký na přenášení. Jediné, co mi trochu chybí, je možnost regulace výkonu.

Vysavač je perfektní – i když je prezentován spíše do dílny apod., používám ho doma klasicky na koberce. Má pořádný tah, vybrala jsem si ho i kvůli ohromnému prostoru na prach, nemusím každou chvíli měnit sáček. Jediné mínus je dost krátká přívodní šňůra, no prodlužovačka to spraví .

Dostatečný výkon, levnější náhradní sáčky než pro dražší modely Mohlo být bohatší příslušenství (ale vzhledem k ceně asi dostačující) Nemá navíjecí šňůru

Výborný poměr cena/výkon. Dvakrát nám tento vysavač už z chalupy ukradli a volíme stejně. Jednoduchý, výkonný, odolný. Doporučoval bych dokoupit jakýsi návlek na hrubé nečistoty, který by měl prodloužit čištění filtru. Jediné malé mínus – když se vysavač převrhne, tak přestane sát a musí se vypnout, postavit a zapnout – je to tam asi schválně (když se třeba vysává voda), ale mně to vadí.

 

Tip – Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch – Heuréka.sk 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.