Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo – Recenzia

Biela technika Kávovary

Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo Recenzia

Kapsulový kávovar Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo Red je ako už napovedá označenie Piccolo najmenším kávovarom pod označením Dolce Gusto. Je preto vhodný do menších kuchýň. Aj napriek malým rozmerom ponúkne na prípravu kávy tlak 15 barov a pripraví profesionálne každú šálku kávy.

Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Predstavujeme vám Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Nádržka na vodu ponúkne objem 0,6 litra. Prístroj sa automaticky vypne po 5 minútach nepoužívania. Manuálne ovládanie, rýchle nahriatie, zeleno červený spínač zapnúť /vypnúť. Prístroj sa automaticky vypne po 5 minútach nepoužívania. Tácku na odkvapkávanie je možné nastaviť do jednej z troch polôh. Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo je použiteľný iba s kapsulami NESCAFÉ® Dolce Gusto a vhodný pre prípravu studených aj horúcich nápojov. Kapsule sú špeciálne navrhnuté tak, aby bola každá pripravená šálka kávy dokonale kvalitná, čerstvá, voňavá a obsahovala najlepšiu praženú mletú kávu. Dostupné je bohaté spektrum príchutí.

Funkcie a nastavenia

Ovládanie kávovaru Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo je veľmi jednoduché. Vyžaduje minimálne čistenie a obsluhu zvládne skutočne každý. Po zohriatí prístroja proste vložíte vybranú kapsulu a následne pomocou páky kontrolujete požadované množstvo vody. Keď chcete horúce nápoje pohybujte pákou doprava, pre studené nápoje posuňte páku doľava. Pre zastavenie vody uvediete páku do polohy uprostred. Výhodou je, že pri kávach, ktoré sú pripravované s mliekom už nemusíte sami vyrábať mliečnu penu.

Záver

Kávovar Krups KP1006CE Nescafé Dolce Gusto Piccolo Red je veľmi príjemne prevedený kávovar z rodiny Dolce Gusto za veľmi priaznivú cenu. Je preto vhodný do menších kuchýň alebo proste do rodín, kde chcú mať spotrebič dizajnovo prevedený ale kompaktných rozmerov. Aj napriek malým rozmerom ponúkne na prípravu kávy profesionálny tlak 15 barov. Priestorovo je nenáročný, pre občasné použitie ideálny. Rýchla príprava kávy je samozrejmosť, podstatne rýchlejší ako pákove espresso v tejto cenovej kategórii. Je krásny, maličký (ideálny do malej kuchyne), ale napriek tomu má všetky funkcie ako jeho väčší súrodenci (fontana, circolo). Káva je úžasná a veľkou výhodou je aj veľmi veľký výber kapsúl (6 druhov espressa, 2 druhy rannej kávy, cappuccino, latte, mochaccino, chococino, kakao, ľadový čaj). Ovládanie aj údržba sú veľmi jednoduché. Má samozrejme aj zopár nevýhod a to hlučnosť , cena kapsulí a krátka šnúra.

Kávovar je malý, dizajn veľmi povedený, ta kombinácia červených farieb s černou je geniálna. Ale nie je len o vzhľad, funkčnosť je ešte lepšia. Ovládanie je veľmi jednoduché, k nákupu dostanete obrazový návod, ktorý vám všetko ukáže. Napájanie je zo zásuvky, voda sa doplní do zadnej časti kávovaru, potom už potrebujete len kapsule Dolce Gusto s požadovaným množstvom kávy a pohárom na hotový nápoj. Doba prípravy kávy je krátká cca 0,5 – 1,5 minúty. Dolce Gusto má širokú škálu jednotlivých druhov nápojov, ktoré sa neustále rozširujú, vyberá si skutočne každý. Dají sa robiť napr. viac druhov espressa, latte, hotová čokoláda, čaj, chai latte, nesquik, čierna káva, biela káva, capuccino, mocha atď. Pre každého milovníka kávy je tohle super hračka.

Výhody

malé rozmery
ľahká obsluha
perfektná káva
rýchla príprava
veľký výber kapsúl
ovládanie aj údržba sú veľmi jednoduché
krásny dizajn
dobrá cena
robí aj čokoládu
široká škála nápojov

Nevýhody

trochu hlučný
cena kapslí
krátka šnúra
má menší zásobník na vodu

Stručný popis

kávovar na kapsule • pripravíte espresso, cappuccino, latte, machiato, lungo • príkon 1 500 W • tlak 15 bar • 0,6l nádržka na vodu • jednoduchá obsluha • automatické vypnutie po 5 minútach nečinnosti • možnosť prirpaviť teplé a studené nápoje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.