Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo – Recenzia

Biela technika Kávovary

Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo Recenzia

Kávovar Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo predstavuje veľmi kompaktné zariadenia v originálnom dizajne, ktoré vám vždy pripraví kávu, na ktorú sa budete tešiť. Najmenší pomocník z celého kávovarového parku NESCAFÉ Dolce Gusto je zárukou kvality, pôsobivého kompaktného dizajnu a možnosti pripravovať horúce i studené nápoje. Ich chuť je návyková a vy ich budete radi pripravovať sebe i vašim blízkym či návštevám. Kávovar Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo je finalista súťaže ProduktRoku 2016, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov. Na Heuréke je tento kávovar velmi obľúbený. My mu dávame veľmi dobrú známku 9,6.

Krups KP100B Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Predstavujeme vám Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Samotný dizajn je vyriešený veľmi vkusne. Farba antracit sa bude pekne vynímať v každej kuchyni a efektne pôsobí aj podsvietený vypínač. Kompaktné prevedenie zaručuje, že sa pohodlne vojde aj do tej najmenšej kuchyne. Espresso pracuje pri príkone 1460 W a pri tlaku čerpadla 15 bar, sa dočkáte ideálnej šálky kávy. Piccolo je určené exkluzívne pre kávové kapsule NESCAFÉ Dolce Gusto. Kapsule ponúkajú výber z rôznych horúcich, ale aj studených nápojov a možno tak pripraviť až 21 nápojov, vrátane obyčajného espressa, úžasného latté macchiata, alebo studeného čaju Nestea. Do nádržky na vodu sa vojde 0,6 litra vody. Užívateľské pohodlie vám okrem ďalších prvkov zabezpečí odkvapkávacia tácka s nastaviteľnou výškou. Je vhodná aj pre vysoké hrnčeky alebo poháre.

Funkcie a nastavenia

Vďaka svojmu unikátnemu dizajnu je kávovar jednoduchý na ovládanie, ktoré si veľmi rýchlo osvojíte. Šikovné funkcie zahŕňajú automatické vypnutie po piatich minútach nečinnosti, overený systém rýchleho ohrevu vody Thermoblock a kapsulový systém Dolce Gusto schopný zvládnuť absolútne všetko. Kde sa cena odrazila najviac, to je vybavenie a funkcia. Napriek tomu má kávovar ale dôležité prvky ako odnímateľnú nádobku na vodu, nastaviteľnú výšku tácke alebo funkciu automatické vypnutie. Nemá displej, ten ale nie je úprimne u kapsulového kávovaru potrebná a nemala ho v čase testovania väčšina kávovarov, ani tých z vyšších cenových kategórií. Nie príliš veľkú váhu kladieme tiež na zásobník na použité kapsule. Trošku nás mrzí absencia funkcie odvápňovanie, tá veľmi uľahčuje údržbu prístroja. Upozorniť musíme aj na fakt, že kávovary Nescafé Dolce Gusto nie sú stavané na to, aby pripravili napenené mlieko. Uspokojiť sa musíte teda so sušeným z kapsule. Čo sa týka rozmerov, kávovar je takmer priemerný. Patrí k ľahším strojom z testu, teda aj žena alebo starší užívateľ zvládne manipuláciu ľahko. Škoda, že výrobcovia neumožnili pri tomto kávovare regulovať množstvo vody, ktoré je potrebné napríklad pri príprave Latté Macchiato, keďže k príprave tejto kávy potrebujeme 2 kapsule. Čistenie kávovaru je veľmi ľahké, keď kapsulu vyhodíte do smetného koša, nádobu na vodu raz za čas vypláchenete, aby sa netvoril vodný kameň a môžete variť kávu každému milovníkovi kávy.

Obsluha je veľmi jednoduchá, keďže stačí kávovar zapnúť gombíkom, počkať, kým sa zohreje voda, prepichnúť kapsulu a vychutnať si lahodnú kávu. Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100 je najlacnejším kávovarom. Pri tom na tom nie je ale zďaleka tak zle. S objemom 0,6 litra bude vhodný skôr pre jednotlivca. S 15 bar ale poteší aj ozajstného milovníka espressa. Je to dostatočná hodnota pre prípravu espressa chuťovo zodpovedajúceho kaviarenskému. Príkon 1 500 W by mal naznačiť, že sa prístroj rýchlo nahreje. Nie je to ale príslušný ukazovateľ, my sa zamerali priamo na samotnú rýchlosť nahriatie a tá je 30 sekúnd. To je dostačujúce hodnota, pre porovnanie – v teste je kávovar s obdobným príkonom vyžadujúce až 40 sekúnd na nahriatie. Čo môže niekomu vadiť je ovládanie pákové. Funkčnosť to neovplyvňuje, nie je o nič lepší ani horší, len z hľadiska údržby by sme uvítali skôr ovládanie dotykovej. Inak sa nemusíte báť, že by kávovar kvôli svojej nižšej cene nezvládol nič moc pripraviť. Naopak, kapsule Nescafé Dolce Gusto dovoľujú vyberať si z niekoľkých káv, a to aj podľa sily kávy a veľkosti šálky. Okrem káv značka ponúka čaju, horúcu čokoládu, deti poteší určite napríklad nápoj Nesquik.

Záver

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100BCE patrí podľa používateľských skúseností medzi jeden z najrozšírenejších kávovarov vôbec. Niekoľko sto užívateľov ho oceňujú pre spoľahlivosť, rýchlosť, vítajú nízku cenu a pekný, praktický dizajn. Čo niektorí vidia ako negatívum je malá nádržka na vodu. Na to sme už ale upozornili, je nutné si to u kávovarov postrážiť. Tiež hlučnosť je vec, ktorá niektorým užívateľom vadí, vzhľadom k tomu, že káva je do minúty pripravená nejde ale o nič neznesiteľného. Celkovo sa dá povedať, že sú s ním používatelia spokojní a cena zodpovedá tomu, čo kávovar zvládne. Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100 nenadchne náročných užívateľov, ale tých, ktorí neočakávajú napenené mlieko tiež neurazí. Vďaka rozmanitosti kapsúl uspokojí tých, ktorí radi skúšajú nové veci. A ak si sem tam dáte radi aj dobré espresso, Krups KP 100 vám ho pripraví rovnako dobre, ako iné drahšie modely z nášho testu. Pozor na malú nádržku na vodu, pri väčšom množstve káv je potrebné ju opakovane naplniť.

Nás najviac dostala jemná chuť kávy, keďže nepreferujeme silnú kávu ako prekvapkávanú či zalievanú, a preto nám vyhovuje, že si môžeme vybrať z rôznej ponuky nie len káv, ale aj príchutí, napríklas : intenso, espresso, capucino, latte macchiato, barista, aulait a podobne. Môže byť ideálnym darčekom pre seniorov. Myslíme si , že kúpu tohto kávovaru neoľutujete a umožní vám vychutnávať si skvelú kávu aj v pohodlí.

Výhody

malé rozmery
chutná a super káva
jednoduché ovládanie
rýchlosť prípravy
vyborný pomer cena / výkon
odnímateľná nádobka na vodu
nastaviteľná výška tácky
rozmanitosti kapsúl
dobré espresso
ideálny darčeko aj pre seniorov
auto-off po 5 min
spoľahlivá prevádzka
finalista súťaže ProduktRoku 2016

Nevýhody

krátky kábel
trochu hlučný
červená farba kábelu
malá nádržka na vodu
nemá displej
absencia funkcie odvápňovanie
nepripraví napenené mlieko , len sušeným z kapsule

Stručný popis

kávovar na kapsule • pripravíte espresso, cappuccino, latte, machiato, lungo • príkon 1 460 W • tlak 15 bar • 0,6l nádržka na vodu • automatické vypnutie po 5 minútach nečinnosti • možnosť prípravy teplých a studených nápojov

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.