Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo – Recenzia

Biela technika Kávovary

Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo Recenzia

Kávovar Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo je praktický espresso kávovar na kapsule, ktorý vám pomôže priamo u vás doma pripraviť tú najlepšiu kávu, akú si viete predstaviť. Je ideálnym spoločníkom pre každého milovníka kávy a nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. S jeho pomocou si môžete pripraviť vynikajúcu kávu podľa vlastného výberu a vychutnávať si jej skvelú chuť v pohodlí vášho domova. Či už máte radi espresso, latte macchiato alebo capuccino, kávovar je ideálnou voľbou na ich prípravu. Môžete na ňom pripraviť aj rôzne iné horúce či studené nápoje ako napr. čaj, horúcu čokoládu či Nesquik, ktoré potešia aj vaše deti.

 Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo

Predstavujeme vám Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo

Krásny, elegantný espressovač Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo s príkonom 1 460 W, v čistom bielom prevedení. Zásobník na vodu s objemom 0,8 l, tlakom 15 barov je super pre teplé, aj studené nápoje z kapsúl Nescafé Dolce Gusto. Espresso Krups je rýchle, čisté, jednoduché a spolahlivé – čo viac od neho chcieť?

Vďaka svojmu modernému dizajnu sa kávovar hodí do všetkých moderných i tradičných kuchynských priestorov. Jeho povrchové prevedenie je v elegantnej bielej farbe, ktorá ideálne dotvorí vašu kuchyňu. Kávovar pracuje pri príkone 1460 W a tlak jeho čerpadla je 15 barov. Prispôsobený je aj energeticky úsporný režim, vďaka ktorému sa kávovar po 5 minútach automaticky vypne. Káva je hermeticky uzatvorená v kapsule tak, aby z nej neunikala aróma. Káva tak je vždy zaručene stopercentne kvalitná. V kapsule je v mletom stave 100% arabica (okrem nápojov, kde je kapsula zmiešaná už s pravým sušeným mliekom či kakaom a pri nápojoch pripravovaných na studený spôsob). Nakoniec musíme spomenúť kapsule, ktoré sa do kávovaru Krups KP 110 používajú. Kapsule Nescafé Dolce Gusto ponúka veľmi pestrú ponuku nielen káv, ale aj iných nápojov, napríklad horúcich čokolád a čajov. Samozrejmosťou je potom individuálna voľba medzi rôzne silnými kávami, ktoré môžu byť dokonca dochutené.

Funkcie a nastavenia

Ovládanie espresso kávovaru na kapsule je veľmi jednoduché a zvládne ho naozaj každý. Ovláda sa manuálne, stačí do jeho plastového držiaka vložiť akúkoľvek kapsulu a pomocou prispôsobenej páčky zvoliť teplotu vody. K dispozícii je aj praktický LED indikátor, ktorý vám oznámi, či je kávovar práve v prevádzke. Kávovar na kapsule Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo je extrémne rýchly a šetrný prístroj. Jeho odnímateľná nádržka na vodu má objem 0,8 litra a poteší vás aj systém rýchleho ohrevu vody Thermoblock. Prispôsobiť podľa potreby a veľkosti šálok si môžete aj jeho výšku odkvapkávacej tácky, a to až do 4 polôh. Obsluha kávovaru je naozaj veľmi jednoduchá!Čo je tiež odlišné oproti väčšine testovaných kávovarov, je pákové ovládanie. To samo o sebe ničomu nevadí, my však z hľadiska jednoduchšie údržby uprednostňujeme ovládanie dotykovej. U neho je minimálna možnosť zanesenia zle odstrániteľnú špinou.

Na vybavenie a funkciách sa najviac podpisuje nízka cena. Tomu, že kávovar nemá možnosť napeniť mlieko a užívateľ si tak musí vystačiť so sušeným z kapsule, sme čelili aj u oveľa drahších konkurenčných modelov – napríklad funkcie Cappuccino jedným stlačením chýba u väčšiny testovaných prístrojov. Ani displej nás toľko neprekvapuje, ten nie je vlastne vôbec potrebné a taktiež ho nemala väčšina modelov v teste. Čo však chýba naozaj, to je funkcia odvápňovanie. Tá vám bude schádzať vtedy, ak nebudete chcieť sami prístroj zvnútra čistiť ručne. Avšak pri absencii tejto funkcie vám nič iné nezostane, maximálne si môžete pomôcť rôznymi čistiacimi prostriedkami špeciálne na to určenými. Všimnúť si v tabuľke nižšie môžete aj toho, že kávovar nemá zásobník na použité kapsule, čo je niečo, čo pre niekoho môže byť úplne zbytočná vec, a naopak pre niekoho skvelý parameter navyše. Ďalšie funkcie a vlastnosti kávovar má, rovnako ako všetky prístroje z testu. Jedná sa o odnímateľnou nádobku na vodu, nastaviteľnosť výšky tácke a automatické vypnutie. Spomenúť musíme aj rozmery; ty si postrážte, ak šetríte každý centimeter v kuchyni. Krups KP 110 nie je žiadny obor, ale nie je ani najmenší. Patrí však k najľahším modelom, váhu ale neberieme príliš do úvahy, kávovary majú zvyčajne svoje stále miesto.

Záver

Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo je veľmi rozšírený a medzi užívateľmi kapsulových kávovarov známy pojem. Model Krups KP 110 patrí do najľavejšiu cenovej kategórie, ktoré sme určili v manuáli venovanom výberu kapsulových kávovarov. To však neznamená, že by malo ísť o podpriemerné a nepoužiteľné prístroje. Konkrétne tento model má stále uspokojujúce objem nádoby na vodu, 0,8 l postačí menšie domácnosti bez väčších ťažkostí, ide o priemernú hodnotu všetkých testovaných kávovarov v júni 2017. Hanbiť sa Krups KP 110 nemusí ani za parné tlak, 15 bar je veľmi slušná hodnota ais nej možno pripraviť espresso plnej chuti. Príkon a rýchlosť nahriatie je potreba trošku rozviesť. Malo by platiť čím vyšší príkon, tým kratšia doba nahriatie prístroja. V tomto prípade však aj cez to, že príkon je ľahko nad priemerom a činí 1 460 W, sa kávovar nahreje za 40 sekúnd. To je vôbec najdlhšia doba nahriatie Vzdialenosť môže medzi testovanými kávovary nájsť. Najčastejšie mali testované kávovary dobu nahriatie 25 sekúnd, čo je znateľný rozdiel.

Používatelia, ktorí s ním majú dlhodobú alebo krátkodobú skúsenosť, kladne hodnotí design, rýchlosť prípravy kávy a hlavne kapsule, v ktorých si každý nájde to svoje. Pretože chceme byť úplní, spomenieme aj negatíva, ktoré používatelia zaznamenali. Po prvé je to hlučnosť, ktorá sa často v recenziách opakovala. Pokiaľ bude kávovar blízkosti spálne a niekto si bude chcieť pripraviť nápoj skoro ráno alebo neskoro v noci, spiace v spálni to pravdepodobne zaznamenajú. U niekoľkých prevedení kávovaru (na trhu zoženiete 4 rôzne farebné prevedenia) si užívatelia sťažovali na červený prívodný kábel. Ten sa veľmi nehodí, zvlášť ak cielene vyberáte neutrálne farebný prístroj a kábel nemáte kam schovať. Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110 nie je dokonalý a neuspokojí náročných užívateľov. Nepripraví napenené mlieko do nápojov, jeho nahriatie môže trvať o niečo dlhšie, nemáte ani možnosť nechať prístroj, aby sa sám odvápnil. Je však potrebné brať ohľady na to, že kávovar patrí do najnižšej cenovej kategórie a aj cez to, že mu niečo chýba, stále vie pripraviť dobré espresso a mnoho ďalších nápojov z pestrej ponuky kapsúl Nescafé Dolce Gusto. Možno len poradíme, aby ste zvážili hlučnosť prístroja, na ktorú sa sťažovali používatelia vlastniaci tento kávovar, inak ho môžeme vrelo odporučiť nenáročným domácnostiam.

Výhody

moderný dizajn
priemerná hlučnosť
perfektná káva
jednoduchá obsluha
lacný, malý, spoľahlivý
nádoba 0,8 l postačí menšie domácnosti
ponúka veľmi pestrú ponuku nielen káv, ale aj iných nápojov
odnímateľná nádobka na vodu
nastaviteľnosť výšky tácky
automatické vypnutie
rýchlosť prípravy kávy
krásny dizajn

Nevýhody

kávovar nemá možnosť napeniť mlieko len z kapsule
červený kábel
cena kapsul
chýba funkcia odvápňovanie
nemá zásobník na použité kapsule
hlučnosť

Stručný popis

kapsulový kávovar pre domáce použitie • Tlak čerpadla: 15 bar • Displej: Nie • Objem zásobníka na vodu pre espresso: 0.8 l • Nahrievanie šálok: Nie • Maximálny počet pripravovaných šálok: 1 • Varenie espressa: Áno • Varenie cappuccina: Áno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.