Nivona NICR 778 – Recenzia

Biela technika Kávovary

Nivona NICR 778 – Recenzia

Nivona NICR 778 – Recenzia. Vynikajúce espresso a nápoje na báze mlieka, kombinované s šikovnou aplikáciou a jednoduchými ovládacími prvkami, robia CafeRomatica 778 skvelým kávovarom. Plne automatický stroj Nivona ponúka neuveriteľný počet možností nastavenia, ktoré osobne pripravia ideálny teplý nápoj. Táto operácia je jednoduchá aj napriek veľkému rozsahu funkcií, diaľkové ovládanie pomocou praktickej doplnkovej funkcie. Každý, kto má rád skvelú kávu , nájde v CafeRomatica 768 ideálneho priateľa pre aromatické hodiny života. Jednoduchá obsluha, všetky informácie sa obrazom na displeji (doliať vodu, dosypať kávu, vyprázdniť misky …), ľahko sa volí sila a veľkosť nápoja. Ak chcete top kávu za prijateľnú cenu, Nivona CafeRomatica 778 je vynikajúcou voľbou.

Nivona-NICR-778 recenzia
Nivona-NICR-778 Hodnotenie

 

Nivona-NICR-778   Recenzia 

Výhody

vyzerá skvele
skvelé espresso a nápoje na báze mlieka
automatické mlieko
dokonalá mliečna pena
odnímateľná sparovacia jednotka – geniálne!
zásobník 2,2 litra
programovateľné recepty
prispôsobiteľný profil „Moja káva“
aplikácie Bluetooth a smartphone
aplikácia umožňuje ľahko meniť nastavenia
jednoduché rozhranie

Nevýhody

žiadna mliečna karafa
len jeden používateľský profil

 

Tip. Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch ( Heuréka.sk )

 

Top ponuky – Eshopy overené zákazníkmi

 TPD.sk – 775,90 €

 Alza.sk – 798,90 €

 Andreashop.sk – 798,90 €

Aktuálne ceny si overte v eshopoch

 

Nemecká kvalita

Nivona je nemecká značka špičkových kávovarov s mnohoročnou tradíciou a skúsenosťami. Zaručuje kvalitu vynikajúcich nápojov a jednoduchú obsluhu prístroja. Kávovary sú určené predovšetkým pre domácnosti, ale využiť sa dajú aj v malých kaviarňach alebo firmách. Sú veľmi výkonné a vybavené modernou technológiou. Ich zaujímavé technológie a funkcie vám veľmi uľahčia užívanie a prevádzku.

Čo je Nivona 778?

Jednou z hlavných problémov s kávovarov je naprogramovanie tak, aby fungovalo presne tak, ako chcete. S Nivonou CafeRomatica 778 je táto práca jednoduchá, vďaka integrovanej aplikácii Bluetooth a smartphone. Krásne vyzerá , má skvelý výkon a jednoduché ovládanie. Nivona CafeRomatica 778 je lákavý balík pre tých, ktorí chcú skvelú kávu bez problémov.

Nivona 778 – Design

Jeho textúrovaná biela predná časť znamená, že je úplne iný ako ostatné kávovary . Puzdro je vyrobené z plastu, ale cíti sa robustne a má pekné prevedenie. Nivone sa podarilo urobiť CafeRomatica dosť štíhly a nie ani príliš vysoký kávovar (340 x 240 x 460 mm), ktorý sa bez ťažkostí posunie na kuchynskej linky aj skrinky. Zadné valčeky umožňujú ľahko posunúť kávovar dopredu alebo dozadu, keď ho musíte manévrovať. Predná časť CafeRomatica je vybavená farebným LCD displejom a dvoma ovládacími prvkami, ktoré ovládajú celý stroj.

Ak chcete veci udržiavať v poriadku, mliečna rúrka sa zasunie do odkvapkávacej nádobky, keď sa nepoužíva. Toto je možné namontovať iba na pravú stranu výtoku z kávy, ale dodávaná hadica je dostatočne dlhá, aby ste mohli pohodlne umiestniť nádobu na mlieko tam, kde ju chcete.

Nivona kávovar CafeRomatica 778 nemá mliečnu karafu, takže môžete jednoducho pustiť hadicu do šálky alebo džbánu. Nastaviteľný výtok kávy umožňuje poháriky medzi 90 mm a 145 mm. To je dostatok priestoru pre všetko až po veľké latté sklo. Zariadenie na vodu s objemom 2,2 litra sa vytiahne tak, aby bolo ľahké plnenie. Hoci pri takejto veľkodušnej kapacite by ste nemali príliš často doplňovať. Káva sa vleje do násypky umiestnenej pod chlopňou v hornej časti stroja, ktorá môže držať 250 g (normálne veľké vrecko na kávu). K dispozícii je aj žľab na používanie predem nanesenej kávy .

Nivona 778 – Vlastnosti

Dva číselné tlačidlá na prednej strane jednotky umožňujú prechádzať cez možnosti kávy. Nivona použila veľmi jasné menu, s elegantnými obrázkami a sprievodným textom, aby ste si vybrali nápoj, ktorý chcete ľahko. K dispozícii sú možnosti pre Espresso, Café Créme, Café Lungo, Americano, Cappucino, Latte Macchiato, Teplé mlieko a teplá voda. K dispozícii je aj možnosť ,,Mojej kávy., ktorá vám umožňuje vytvoriť si vlastný recept.

Výberom ľubovoľnej receptúry zariadenie začne, ale pomocou otočného gombíka môžete predbežne prepísať predvolené objemy a pevnosť kávy. Napriek tomu CafeRoatica 778 udržiava rovnaké pomery pri zvyšovaní hlasitosti. Cappuccino vo väčšom skle napríklad nebude mať pomer mlieka a kávy .

Každý recept môže byť upravený a nakonfigurovaný tak, aby vyhovoval vášmu vkusu a veľkosti skla, ktoré používate. V závislosti od receptúry môžete upraviť objem mlieka, objem kávy, arómu a silu. Rovnako ako u iných strojov na kávu, konfigurovanie receptov je trochu nešikovné na malej obrazovke – čo je miesto, kde prichádza aplikácia smartphone Nivona.

Keď spárujete CafeRomatica 778 s telefónom, môžete použiť aplikáciu na úpravu receptov. Je to oveľa jednoduchšie to robiť týmto spôsobom a čoskoro som mal svoj stroj nakonfigurovaný na výrobu kávy tak, ako sa mi to páči.

Aplikáciu môžete použiť aj na spustenie kávy CafeRomatica 778. Aby som bol úprimný, je jednoduchšie používať ovládacie prvky na zariadení, než aby ste museli vytiahnuť telefón vždy, keď si obľúbite šálku.

Nivona 778 – Kvalita espressa

Niektoré stroje na výrobu káv ponúkajú menšiu kontrolu nad zásahom espresa, ale pomocou menu alebo aplikácie môžete upraviť pevnosť, objem a teplotu kávy. Šiel som so strednou silou (tri z piatich) a vysoká teplota za predpokladu, že najlepšie možnosti: 30 až 40 ml je asi správne pre záber espresa. Pomocou jedného z troch nastavení môžete nastaviť rozomielenie kávových zŕn medzi jemné až hrubé. Podobne sú tu tri experimenty s arómami, ktoré ovplyvňujú chuť a vôňu vášho hotového pohára. Tento systém je o výbere, preto vyskúšajte tri možnosti (dynamické, konštantné a intenzívne), kým nenájdete možnosť, ktorá sa vám najviac páči.

Kvalita espressa je skoro taká dobrá, ako môžete získať s automatickým strojom a blíži sa tomu, čo môžete dosiahnuť z ručného stroja, ktorý ponúka väčšiu kontrolu. Výroba espresa trvá približne 23 sekúnd na nalievanie, čo je správne.

Zistil som, že krém je vynikajúci: bohatý, hustý a s mierne mastnou konzistenciou, ktorá sa priľne k boku skla. Možno je to trochu horšie ako to, čo dostanete od špičkového manuálneho stroja, ale určite sa nemôžete sťažovať.

Zmeral som teplotu kávy pri teplote 64 ° C, čo je miesto pre espreso: dostatočne horúce na to, aby uvoľňovalo chuť, ale je dostatočne chladné na okamžité pitie. Chuť sa zhoduje s pohľadom, len s náznakom horkosti z testovaných bôbov, s výraznou kyslosťou.

Nivona CafeRomatica 778 – Kvalita nápojov na báze mlieka

Mäkké spenenie je ťažké dosiahnuť v automatických strojoch , ale CafeRomantica 778 robí veľmi dobrú prácu. Pretože tento stroj má jediný kotol, najprv spenuje a naleje mlieko pred pridaním chladnejšej kávy. Pri výrobe cappuccina som zistil, že mlieko je husté a hodvábne na vrchole a nie je príliš penivé. Pravdepodobne pomocou manuálneho stroja a voľného odlievania mlieka dosiahnete lepšie výsledky. Avšak je to vec blízka a CafeRomatica 778 je oveľa jednoduchšie na používanie ako to robiť sami.

Nivona 778 – Údržba

Keď zariadenie dokončí nalievanie nápoja, na obrazovke sa zobrazí správa, ktorá vás požiada o opláchnutie. Nedotýkajte sa žiadneho z tlačidiel – to nezačne čistiaci cyklus, ale urobí ďalší nápoj. Namiesto toho musíte v ponuke vybrať možnosť čistenia. To dáva zmysel, pretože môžete urobiť niekoľko nápojov v jednom kroku bez toho, aby ste boli neustále nútení vyčistiť systém. Čistenie je rýchle. Jednoducho vložte mliečnu hadicu do odkvapkávacej misky a CafeRomatica 778 vyplachuje výtok aj dom s parou.

Aby ste udržali špičkový výkon, bežné stroje je potrebné rutinne čistiť. To znamená pravidelné vyprázdňovanie odkvapkávacej nádoby a nádoby na kávu.

Zásobník na odkvapkávanie CafeRomatica je relatívne hlboký, ale nie príliš dlhý, takže prenesenie odpadu do umývadla nie je príliš ťažké. Pravidelné umývanie mydlovou vodou pomôže udržiavať čistotu. Odporúčame čistenie nádoby s mydlovou vodou. Jednotka na varenie sa tiež dá ľahko odstrániť a čistiť pod tečúcou vodou. Stojí to za to, aby ste pravidelne odstraňovali starú kávu a udržiavali čistý systém.

Budete vyzvaní k čisteniu kávového systému pomocou čistiacej tablety a tiež k pravidelnému odvápňovaniu. Pokyny na obrazovke umožňujú jednoduché dokončenie obidvoch úloh.

Prečo kúpiť Nivona 778?

Vynikajúce espresso a nápoje na báze mlieka, kombinované s šikovnou aplikáciou a jednoduchými ovládacími prvkami, robia CafeRomatica 778 skvelým kávovarom. Ak chcete top kávu za skvelú cenu, Nivona CafeRomatica 778 je vynikajúcou voľbou.

 

Tip. Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch ( Heuréka.sk )

 

Top ponuky – Eshopy overené zákazníkmi

 TPD.sk – 775,90 €

 Alza.sk – 798,90 €

 Andreashop.sk – 798,90 €

Aktuálne ceny si overte v eshopoch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.