Samsung UE43MU6172 – Recenzia

Samsung UE43MU6172 – Recenzia

Samsung UE43MU6172 – Recenzia. Kvalitný obraz, perfektný zvuk, Wi-Fi, hlasové ovládanie, možnosť použiť CI kartu a veľa iných funkcií, ktoré určite uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Táto telka, za tú cenu je super! Plus je že si viete cez internet púšťať aj rádiá (tv má dobrý vstavaný zvuk). Veľká a funkciami nabitá televízia za výbornú cenu. 4K rozlíšenie, slušný zvuk, jednoduché prepojenie s kdečím či už cez kábel alebo bluetooth, veľa internetových služieb. Táto televízia vám prehaje aj videá na Streamu či na YouTube. Už si nemusíte púšťať vo svojej pracovni na počítači, ale si to vychutnáte na veľkej televízii. Tak sko sme spomínali televízor má veľmi dobrý obraz aj zvuk, ktorý nie je plochý a na veľkosť televízora je veľmi dobrý. Zrozumiteľné menu prevedie nastavením aj úplného laika. Standartní inteligentný ovládač, ktorý je štandardne dodávaný aj k tel.vyšších tried.

Samsung-UE43MU6172 Recenzia

Samsung-UE43MU6172 Hodnotenie

Výhody

Pekný a funkciami nabitý televízor za slušnú cenu
Skvelé rozlíšenie, nádherne ostrý obraz, slušné dopočítavania videí s nižším rozlíšením. 4K videá sú pochopiteľne úplne úchvatná.
Úplne dostačujúci zvuk pre bežné používanie, kto si chce doma urobiť megakino alebo diskotéku, ten si dokúpi soundbar 5.1 a bude ešte spokojnejší.
Jednoduché nastavovanie internetových služieb, jednoduché spárovanie existujúcich účtov napríklad na voyou, Youtube, Spotify a ďalších.
Ľahké spárovanie s mobilom vďaka mobilnej aplikácii, fotky a videá si potom môžem z mobilu zobrazovať rovno na televíziu bez akéhokoľvek kopírovania.
Výborne riešený integrovaný televízny program s nastaviteľným nahrávaním na pripojenú flashku alebo externý disk.
Pohodlná virtuálná klávesnica. Komfort sa samozrejme prudko zvýši, keď si k televízii dokúpite treba klávesici Logitech Wireless, ktorá sa s televíziou prepojí cez Bluetooth.
Jednoduché ladenie staníc, relatívne jednoduché vytváranie zoznamov staníc (napríklad rôzne Obľúbené kanály pre rôznych členov rodiny).
Jednoduchý a prehľadný diaľkový ovládač
Rychlý štart . Rýchlosť softvéru
Nízka hmotnosť
Vyrobené v EU
Výborný pomer cena / výkon

 

Nevýhody

Netechničtí dôchodcovia môžu mať problém s ovládaním, je to predsa len dosť „počítačové“ a oni sú zvyknutí stláčať čísla
Veľa funkcii neumožňuje spustiť pre danú lokalitu (zrejme Slovensko)
50Hz – hodilo by sa 100Hz

 

Tip –  Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch ( Heuréka.sk )

 Top ponuky 

 Hej.sk – 499,00 €

 Okay.sk – 498,50 €

 Alza.sk – 499,00 €

 

Samsung UE43MU6172  – Recenzia podrobnosti 

Samsung UE43MU6172 – Ultra tenký televízor

S ultra tenkým televízorom Samsung UE43MU6172 si budete môcť naplno vychutnať sledovanie svojich obľúbených filmov, seriálov, televíznych programov aj športových prenosov. Jedná sa o moderný prístroj s uhlopriečkou 43 „(108 cm), ktorý sa môže pochváliť špičkovým 4K rozlíšením (3840×2160 px). Za všetkých okolností sa tak dočkáte krásne ostrého obrazu, žiarivých farieb a hlavne dokonalého diváckeho zážitku. O špičkový zvuk sa potom postarajú dva integrované reproduktory, ktoré sa pýši RMS výkonom 20 W.

Samsung UE43MU6172 – Skvelý obraz

Ultra HD rozlíšenie, s ktorým tento televízor pracuje, je zárukou dokonale realistického zobrazenia. Prístroj navyše využíva technológiu HDR (High Dynamic Range), ktorá sa stará o ten najlepší jas a kontrast. Navyše nechýba ani funkcia UHD Dimming, vďaka ktorej vám televízia ponúkne v každej časti obrazovky optimálny pomer svetiel a tieňov. Precízne vyváženie farebných odtieňov potom zaisťuje funkcia PurColour.

Samsung UE43MU6172 – Pripojenia – Vstupy – TV

Prostredníctvom televízie Samsung UE43MU6172 ​​budete môcť prijímať televízne vysielanie zo všetkých dostupných zdrojov. Zariadenie totiž disponuje tunery pre príjem signálu DVB-T2, DVB-C aj DVB-S2. Bude tak len a len na vás, či dáte prednosť klasickému pozemnému vysielania, káblovej televízii, alebo satelitu. Televízia dokáže prijímať aj najmodernejšie formát H.265 (HEVC).
Televízor sa vie pripojiť na internet, takže nepotrebujeme magiobox… (filmy a seriály pozeráme online na internete.

K televízii Samsung UE43MU6172 ​​budete môcť ľahko pripojiť svoj DVD prehrávač, soundbar, notebook alebo napríklad flash disk. Prístroj sa totiž môže pochváliť širokou škálou možností konektivity – k dispozícii vám dá 3 HDMI porty, 2 USB vstupy, sieťovú (LAN) prípojku aj optický výstup.

Samsung UE43MU6172 – Funkcie

Prístroj spadá do kategórie takzvaných chytrých televízorov. Prostredníctvom vstavaného Wi-Fi prijímača tak budete môcť popri sledovaní klasických relácií prijímať aj multimediálny internetový obsah. Môžete tak surfovať po webe, sledovať videá na serveri YouTube, hrať online hry alebo sa pripojiť k niektorej z mnohých internetových televízií. Prístroj je vybavený populárnym operačným systémom Tizen.

Samsung UE43MU6172 – Média

Na obrazovke tohto televízora značky Samsung si budete môcť dosýta vychutnať aj audiovizuálny obsah zo svojho chytrého mobilného telefónu či tabletu. Poslúži vám k tomu aplikácie Smart View.

Hodnotenie zákazníka

Moje hodnotenie, hoci len po krátkej skúsenosti, je veľmi pozitívna len s niektorými drobnými výhradami.

1. Obraz je veľmi kvalitný (pochopiteľne pri kvalitnom signálu, alebo zdroju). Zvuk taktiež

2. Prehrávanie obrazkov a videa -zatím som nenarazila na nepřehratelný formát

3. Ovládač -Myslím, že to je veľa vychytaná záležitosť. Padne veľmi dobre do ruky. Spočiatku si na neho musí človek zvyknúť, pretože obsahuje len niekoľko základných tlačidiel, ale to vôbec nevadí, pretože voľby sú vykonávané na obrazovke. Bezproblémovo sa dá obsluhovať aj v tme.

4. Inštalácia TV, ladenie kanálov, pripojenie k internetu -všetko bezproblémové a na prvý dobrú. HbbTV -tu je nutné nainštalovať aplikáciu. Ak je TV pripojený k internetu, tak nie je žiadny zádrhel s inštaláciou a spustením.

5. Návod na použitie – to je snáď jediná výčitka, kde by som dala mínus . Ide o to, že s TV dostanete papierovou formu návodu, ktorá je dosť slušne orezaná. Po kompletnej inštalácii TV (mimochodom tá prvá automatická musí prebehnúť bez prerušenia) a pripojenie k internetu je síce k dispozícii e-manuál (podrobný), ale sú niektoré činnosti (napríklad zaradenie kanálov do obľúbených, alebo triedenie a iné), kde by bolo vhodné pracovať s tlačenou formou, než sa stále prepínať na e-manuál v TV.

 

Tip –  Recenzie od zákazníkov nájdete aj v niektorých eshopoch ( Heuréka.sk )

 Top ponuky 

 Hej.sk – 499,00 €

 Okay.sk – 498,50 €

 Alza.sk – 499,00 €